Świetlica przy SP Nr 19 w Rzeszowie, sprawuje opiekę nad wszystkimi uczniami podczas ich zajęć pozalekcyjnych w godzinach od 630 - 1630. Mamy w niej do własnej dyspozycji jadalnię, salę telewizyjną, salę zabaw oraz salę przeznaczoną do odrabiania zadań domowych.

Regulamin Świetlicy

Prawa
- Uczeń ma prawo do odpoczynku i zabawy w świetlicy szkolnej
- Uczeń ma prawo poprosić nauczyciela o pomoc w odrabianiu lekcji i rozwiązywaniu konfliktów
- Uczeń ma prawo do korzystania ze sprzętu świetlicy oraz pomocy naukowych
- Uczeń ma prawo do uczęszczania na dodatkowe zajęcia organizowane przez nauczycieli
- Uczeń ma prawo do brania udziału w konkursach i imprezach organizowanych w świetlicy szkolnej

Obowiązki
- Uczeń ma obowiązek przyjść do świetlicy bezpośrednio przed i po zakończeniu zajęć lekcyjnych
- Uczeń ma obowiązek zgłaszać każdorazowe wyjście ze świetlicy
- Uczeń ma obowiązek słuchać poleceń i próśb nauczyciela
- Uczeń powinien dbać o  porządek i wyposażenie świetlicy
- Uczeń ma obowiązek dbać o kulturę osobistą i słowa
- Uczeń powinien być koleżeński, uczciwy oraz życzliwy dla innych

W świetlicy działa Koło Twórczości Dziecięcej, gdzie każde dziecko może rozwijać swoje talenty muzyczne, plastyczne a także aktorskie

Każdego miesiąca redagowana jest gazetka Świetliczek, w której można znaleźć aktualności z życia świetlicy, ciekawostki, wywiady z pracownikami szkoły, strony „Rzeszów znany i nieznany” oraz „Dwa słówka na temat zdrówka” a także konkursy i zagadki. Każda chętna osoba może także w niej zamieścić własnoręcznie napisane wiersze, opowiadania.

Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia taneczne zespołu „Świetliki”, na których uczymy się ciekawych  układów choreograficznych, stanowiących wspaniałą oprawę artystyczną różnych imprez okolicznościowych.

Nasi uczniowie mają okazję uczestniczyć w zajęciach komputerowych w nowej pracowni, gdzie korzystając z ciekawych programów edukacyjnych i multimedialnych, pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach informatyki.

Nasza świetlica organizuje konkursy plastyczne: wewnątrzszkolny dla klas  0 - III o tematyce jesiennej oraz międzyszkolny pod nazwą „Modny drobiazg”.
Bierzemy również aktywny udział w Międzyświetlicowych Konkursach Plastycznych, w których nasi wychowankowie zdobywają czołowe miejsca i wyróżnienia.

Czas  wolny dzieci mogą spędzić na zajęciach sportowych organizowanych w sali gimnastycznej. Prowadzone są również rozgrywki tenisa stołowego.
Codziennie gramy też w  ulubione "Piłkarzyki".

Raz w tygodniu prowadzone są dla uczniów klas III zajęcia z Treningu Zastępowania Agresji. Głównym celem tych spotkań jest kształtowanie umiejetności prospołecznych, niwelowanie oraz zapobieganie agresji i przemocy, propagowanie pozytywnych wzorców zachowań oraz asertywnego radzenia sobie w sytuacjach, które mogą być dla dzieci trudne i stresujące.

W każdy piątek wychowawcy świetlicy sprawują opiekę nad dziećmi uczęszczajacymi na zajęcia pływania odbywające się na basenie „FALA” w Nowej Wsi. Dbają o bezpieczeństwo oraz udzielają pomocy przed i po zajęciach.

Nasza świetlica jest również koordynatorem Ogólnopolskiej Akcji „Szklanka Mleka”. Wszyscy chętni uczniowie mogą codziennie, nieodpłatnie otrzymać kartonik mleka.

Wszystkie dzieci w świetlicy szkolnej mogą rozwijać swoje indywidualne zainteresowania, uzdolnienia a także w każdej chwili liczyć na pomoc i wsparcie ze strony wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Organizacja pracy stołówki szkolnej

Ze względów organizacyjnych wprowadzony został obowiązek zgłaszania nieobecności dziecka na obiedzie.
Zgłoszenia należy dokonać do godz. 900 osobiście lub telefonicznie pod numery

017 -748 -25- 18 (intendent)
017- 748- 25 -17 (świetlica)
017 -748- 25- 20 (sekretariat)