ś

01.09.2010  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Pan Dyrektor mgr Paweł Grodzki oraz Pani Wicedyrektor mgr Agnieszka Fijałkowska uroczyście otworzyli nowy rok szkolny 2010/2011. Podczas inauguracji szczególnie gorąco powitali nowych uczniów oraz ich rodziców, życząc aby pobyt w szkole spełnił wszystkie ich oczekiwania i przyczynił się do życiowych sukcesów młodych ludzi.

21.09.2010  SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
Uczniowie klas I-III pod czujnym okiem Policjantów uczyli się zasad bezpiecznego  przechodzenia przez jezdnię. Korzystając z okazji dzieci zadawały pytania dotyczące pracy w Policji.

08.10.2010  PASOWANIE NA UCZNIA
W obecności Dyrekcji szkoły, rodziców i bliskich, wychowawców klas uczniowie klas pierwszych zlożyli uroczyste ślubowanie. Dołączyli w ten sposób do grona uczniów SP Nr 19. Bardzo się cieszymy i życzymy sukcesów w nauce.

09.10.2010  JESIENNY BIEG ULICZNY
9 października 18 zawodników z naszej szkoły wzięło udział w Jesiennym Biegu Ulicznym. Reprezentowali nas uczniowie klas IV – VI w kategoriach dziewcząt i chłopców. Pogoda była cudowna, wszyscy świetnie się bawili.

11.10.2010   DZIEŃ PAPIESKI
Jak wielki musiał byc człowiek, ktory wstrzymał życie innych ludzi, sprawił ze każdy uronił łzę, popadł w zadumę i zastanowił się dokąd zmierza ...  Ta refleksja towarzyszyła uczestnikom akademii, podczas której uczniowie kasy IIa oraz szkolny chór zaprezentowali inscenizację słowno muzyczną Santo Subito.

18.10.2010  FINAŁ KONKURSU "NAJŁADNIEJSZA KAPLICZKA MOJEGO OSIEDLA"
Sukcesem naszej szkoły zakończył się konkurs plastyczny "Najładniejsza kapliczka mojego osiedla", bowiem w etapie miejskim wyróżnione zostaly dwie uczennice: Julia Cesarz oraz Gabriela Konieczna, które oprócz pracy plastycznej przygotowały pisemną historię dotyczącą powstania kapliczki a także opisały jej dzieje na przestrzeni lat.  Serdecznie gratulujemy!

03.11.2010
 09.11.2010
PODKARPACKI KONKURS "LITERATURA I DZIECI"
Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Hasło tegorocznej edycji  "Uśmiechnij się" a mottem słowa Matki Teresy z Kalkuty "Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy".
Szkołę naszą reprezentowała uczennica klasy IIa Agnieszka Rosół. Wystąpiła z recytacją wiersza Juliana Tuwima "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci". Jej kreacja aktorska, interpretacja i prawdziwość wypowiedzi tak ujęły członków Jury, że zarówno w eliminacjach rejonowych jak i finałowych Agnieszka zajęła I miejsce! Za swe występy otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz piękne albumy. 8 grudnia czeka ją jeszcze występ na scenie WDK podczas Gali Laureatów.
Gratulujemy i życzymy Ci Agnieszko aby to zwycięstwo stało się początkiem Twojej artystycznej kariery!

09.11.2010  PASOWANIE NA ŚWIETLIKA
Uroczystość poprowadziła grupa uczniów z klas czwartych.
Pierwszacy zdobywali w grupach kolejne sprawności (układanie wzorów z klocków, odgadywanie rebusów i zagadek, śpiewu i dobrego zachowania) a następnie zostali pasowani na "Świetlika" przez Panią Dyrektor Agnieszkę Fijałkowską przez dotknięcie symbolicznym słoneczkiem.

10.11.2010  KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
Jak co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozbrzmiewają ważne dla Polaków pieśni. Tegoroczny koncert został poświęcony głównie tym, którzy przed laty tworzyli Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Dzięki "Solidarności" Polska ostatecznie stała się niepodległym, suwerennym i demokratycznym państwem.

Uczniowie klas młodszych z wielkim zaangażowaniem i energią zaśpiewali bardzo trudne pieśni z tamtego okresu. Starsi koledzy recytowali wiersze i prozę.

11.11.2010  MARSZOBIEG - MEMORIAŁ HENRYKA CZERWIŃSKIEGO
Nasza szkoła wraz TKKF Rzeszów była organizatorem Rodzinnego Marszobiegu po zdrowie. Bieg ten odbył się w Dniu Niepodległości i zgromadził na osiedlu 1000 – lecia uczniów i rodziców nie tylko naszej szkoły, ale przybyli również do nas uczniowie Gimnazjum Nr 10, Szkoły Podstawowej nr 13 i szkoły UNICEF. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, a zwycięzcy dyplomy. Najliczniejsze zgromadzone rodziny otrzymały piłki do gry.

W przyszłym roku kolejny taki bieg. Do zobaczenia!